Sídlo prodejny a servisu

 Malý Val 1552
 76701 Kroměříž


 


Provozní doba

 8.00 – 12.00, 13.00 – 17.00 hod.,
 v pracovní dny Po-Pá (dále dle dohody) 

    


Několik slov o našem městě


Kroměříž – město UNESCO

  Kroměříž leží na březích řeky Moravy v úrodné krajině zvané Haná, osídlené od počátků dějin. Původní tržní osada na křižovatce obchodních cest se stala ve 12. století majetkem olomouckých biskupů a kolem roku 1260 byla povýšena na město. Biskupové zde vybudovali reprezentační letní rezidenci a umístili v ní správu rozsáhlého majetku diecéze. Město se stalo centrem duchovní kultury. Významnou kapitolu dějin tvoří rok 1848, kdy byl do Kroměříže přeložen ústavodárný říšský sněm rakouské monarchie. 

  Kroměříž bývá nazývána hanáckými Athénami. Byla vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky za rok 1997. Komplex historických zahrad a  arcibiskupského zámku byl v prosinci 1998 zapsán do seznamu světového   dědictví  UNESCO.   Město   je  dějištěm  hudebních   festivalů,   výstav,   odborných   konferencí,  sympozií 
a  kongresů.

Kroměříž dnes

  Město Kroměříž je přirozeným centrem regionu se vším, co k městu patří. Žije zde bezmála 30 tisíc obyvatel. Kroměříž má dlouhou tradici kvalitního školství. Střední a vyšší školy navštěvuje téměř 7000 studentů. Celkem zde sídlí 73 velkých a středních firem. V Kroměříži má sídlo 9 bankovních domů a 9 pojišťoven.

Související odkazy

Oficiální stránka města Kroměříž
Oficiální stránka UNESCO
 
2011 - 2021 © DELCOM-CZ
web by Jiří H.